Felhívás!

A Perspektíva a Jövőért Alapítvány Kuratóriuma 2015. évi programjában határozatot fogadott el a társadalmilag hátrányos és veszélyeztetett fiatalok megsegítéséről. Ezért országos kampányt indít a bentlakásos nevelőintézetből kikerülő nagykorú fiatalok védelme érdekében.
A népvándorlás miatt az intézetek létszáma a megengedett duplájára nőt, ami felgyorsítja ezt a folyamatot! A 2014. évi KSH statisztika szerint évente 1300-1500 fiatal kerül ki a viszonylagos biztonságot nyújtó intézményekből. (Ez 10 év alatt egy nagyközség lakosságának felel meg!) Sajnos az egyszeri lakhatási támogatásra a jogszabályi nehézségek miatt csak kevesen jogosultak.
Ismert tény, hogy a munkavállalásnál is kizáró tényező, ha valakinek nincs állandó lakóhelye, így ennek hiányában ők is a munkanélküliek és a hajléktalanok számát fogják növelni! A Kuratórium konkrét tervet dolgozott ki a teendőkkel kapcsolatosan. Az Alapítványunk erre szeretné felhívni a figyelmet és ehhez kezdeményezzük a társadalmi szolidaritást!
                                                              A figyelmet és a támogatást előre is köszöni:
A Kuratórium vezetése
2015.09.12.